Teksty #239 - „20 lat minęło jak jeden dzień – w Ząbkowicach świętowano XX-lecie Straży Miejskiej ”

Artykuł

Streszczenie:

Straż Miejska w Ząbkowicach Śląskich w tym roku obchodzi jubileusz XX-lecia założenia. 2 kwietnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyły się uroczystości rocznicowe.

Nagłówek:

...

Zajawka:

W związku z okrągłym jubileuszem poprosiliśmy Komendanta Ryszarda Sobalę o kilka słów podsumowujących dotychczasową działalność straży w Ząbkowicach: Express-Miejski: Proszę opowiedzieć jak z Pana perspektywy wygląda obecnie praca strażnika miejskiego? Czy 20 lat temu było łatwiej, z jakimi obecnie problemami spotyka się na co dzień strażnik miejski? Ryszard Sobala: Praca w Straży Miejskiej teraz, a 20 lat temu – to dwie całkiem różne rzeczy. Początki straży to – 2 artykuły w ustawie o policji – jako podstawa funkcjonowania tej formacji. Brak jasnych, spójnych przepisów wykonawczych. Statutowe wówczas zadania były różne w różnych miastach, podobnie umundurowanie, dystynkcje, itp. Obecne straże mają solidne podstawy funkcjonowania, coraz szersze uprawnienia i doświadczenie. Największe problemy ? Takich poważnych jak były kiedyś – nie ma. Te codzienne – to głównie rozwiązywanie drobnych, ale bardzo trudnych czasami, problemów egzystencjonalnych mieszkańców.
712   1  

Informacje o pliku:

ID: #239

Tytuł: „20 lat minęło jak jeden dzień – w Ząbkowicach świętowano XX-lecie Straży Miejskiej ”

Podtytuł: Artykuł

Data udostępnienia: 2020-08-02

Kategorie: społeczeństwo kultura

Autor: Ania - zobacz portfolio (100)

Liczba znaków Liczba słów Liczba tabel Liczba grafik
3561 505 0 0
Ten utwór został już sprzedany na wyłączność. Jeśli chciałbyś zakupić podobny utwór, a nie możesz go znaleźć w serwisie skontaktuj się z nami, a niezwłocznie Ci pomożemy.
Copyright © 2012 Artivia.pl
Serwis Artivia.pl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.