Teksty #165 - „Abonenci sieci komórkowych na celowniku policji”

Artykuł

Streszczenie:

Ostatnio informowaliśmy o doniesieniach Dziennika Gazety Prawnej, według których dostawcy Internetu mogą mieć wkrótce prawo do przechowywania przez rok danych nt. odwiedzanych przez nas stron www. Teraz okazuje się, że także nasze rozmowy telefoniczne mogą zostać poddane kontroli, tym razem przez policję.

Nagłówek:

...

Zajawka:

Wykaz rozmów telefonicznych niejednokrotnie stanowi dla policji dowód w wielu śledztwach sądowych. Dziennik Gazeta Prawna ostrzega, że co raz częściej możemy spotkać się z żądaniem billingów także w drobnych sprawach o wykroczenie. Nadkomisarz Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji potwierdza, że zgodnie z przepisami policja nie ma prawa tego czynić. Do sądów natomiast wpływają wnioski o zwolnienie z tajemnicy telekomunikacyjnej operatora sieci, tak aby policja mogła legalnie posłużyć się billingiem jako dowodem np. w przypadku odmowy przyjęcia przez nas mandatu za rozmowę przez komórkę podczas jazdy samochodem.
596   1  

Informacje o pliku:

ID: #165

Tytuł: „Abonenci sieci komórkowych na celowniku policji”

Podtytuł: Artykuł

Data udostępnienia: 2020-07-01

Kategorie: prawo społeczeństwo

Autor: Ania - zobacz portfolio (100)

Liczba znaków Liczba słów Liczba tabel Liczba grafik
1941 270 0 0
Ten utwór został już sprzedany na wyłączność. Jeśli chciałbyś zakupić podobny utwór, a nie możesz go znaleźć w serwisie skontaktuj się z nami, a niezwłocznie Ci pomożemy.
Copyright © 2012 Artivia.pl
Serwis Artivia.pl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.