Teksty #188 - „Czego nie możesz robić będąc na zwolnieniu L4”

Artykuł

Streszczenie:

Nasi czytelnicy od kilku dni proszą nas o dokładne sprawdzenie informacji kiedy i czy w ogóle można pracować będąc na zwolnieniu L4. Przychylamy się do prośby tym bardziej, że informacja ta może być przydatna także dla niektórych pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Bardzie.

Nagłówek:

...

Zajawka:

Ogólna zasada dotycząca zwolnienia lekarskiego L4 brzmi: na zwolnieniu chorobowym nie można podejmować żadnej pracy - ani wynikającej z umowy o pracę, ani z umów cywilnoprawnych, czy z samozatrudnienia. Musimy odłożyć na bok wszystkie sprawy zawodowe. W przeciwnym razie możemy zostać oskarżeni o naruszenie obowiązków pracowniczych i grozi nam dyscyplinarne zwolnienie. Taką informację uzyskaliśmy z ZUS-u w Ząbkowicach Śląskich. „Przebywając na zwolnieniu lekarskim, mamy się wychorować i wyzdrowieć i absolutnie nie wykonywać jakichkolwiek obowiązków związanych z wykonywaną pracą - mocno podkreśliła w rozmowie przedstawicielka ZUS.”
762   1  

Informacje o pliku:

ID: #188

Tytuł: „Czego nie możesz robić będąc na zwolnieniu L4”

Podtytuł: Artykuł

Data udostępnienia: 2020-04-06

Kategorie: prawo praca zdrowie

Autor: Ania - zobacz portfolio (100)

Liczba znaków Liczba słów Liczba tabel Liczba grafik
5240 747 0 0
Ten utwór został już sprzedany na wyłączność. Jeśli chciałbyś zakupić podobny utwór, a nie możesz go znaleźć w serwisie skontaktuj się z nami, a niezwłocznie Ci pomożemy.
Copyright © 2012 Artivia.pl
Serwis Artivia.pl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.