Teksty #250 - „Gitarowe święto w Kłodzku ”

Artykuł

Streszczenie:

Tegoroczna Gitariada odbędzie się w dniach 10-14 kwietnia. Wśród wydarzeń festiwalowych szczególnie polecamy koncert kłodzkiego duetu Agnieszki i Witolda Kozakowskich, którzy w programie „Muzykoterapia gitarowa” zaprezentują muzykę dawną, południowoamerykańską (bossa nova, rumba, tango), nastrojowe utwory współczesne, muzykę filmową, oraz znane melodie z repertuaru m.in. zespołu The Beatles czy Luisa Armstronga w nowej aranżacji na jedna lub dwie gitary.

Nagłówek:

W związku z tym, że w tym roku gitariada obchodzi swój mały jubileusz 15-lecia istnienia, organizatorzy zaplanowali kilka niespodzianek. Jedną z nich będzie występ artystów wykonujących muzykę orientu i flamenco: Jahir Azim Irani – santur, śpiew (Iran), Katarzyna Arbaczewska – taniec flamenco i Jakub Niedoborek – gitara. ...

Zajawka:

Kozakowscy maja na swoim knocie występy m.in. w Filharmonii Wrocławskiej, Ossolineum we Wrocławiu, katedrach w Legnicy i Rzeszowie oraz Bazylice w Leżajsku. Ciekawie zapowiada się także koncert Mariusza Kozłowskiego – ucznia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie gitary klasycznej pod kierunkiem Pana Marka Zielińskiego.
839   1  

Informacje o pliku:

ID: #250

Tytuł: „Gitarowe święto w Kłodzku ”

Podtytuł: Artykuł

Data udostępnienia: 2020-04-08

Kategorie: społeczeństwo kultura

Autor: Ania - zobacz portfolio (100)

Liczba znaków Liczba słów Liczba tabel Liczba grafik
3300 444 0 0
Ten utwór został już sprzedany na wyłączność. Jeśli chciałbyś zakupić podobny utwór, a nie możesz go znaleźć w serwisie skontaktuj się z nami, a niezwłocznie Ci pomożemy.
Copyright © 2012 Artivia.pl
Serwis Artivia.pl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.