Teksty #264 - „Motyw jaja w polskim internecie”

Artykuł

Streszczenie:

Jajo – symbol Świąt Wielkanocnych, obowiązkowy składnik tradycyjnych wielkanocnych dań, ostatnimi czasy, z powodu wysokiej ceny, produkt luksusowy. Oprócz tego funkcjonuje jako żartobliwe wyrażenie. Ostatnio „jajo” jest bardzo popularnym słowem w polskim internecie – od początku roku w sieci pojawiło się ponad 36 tysięcy wpisów o „jajecznej” tematyce.

Nagłówek:

Niektórzy internauci wysuwali tezę, że wyższe ceny tego produktu są związane z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy: „Do świąt jeszcze miesiąc prawie, ale jest okazja, żeby już podnieść ceny, podniosą przez ten miesiąc jeszcze kilka razy, a ludzie kupią co maja zrobić. ...

Zajawka:

Największe emocje wzbudziła cena jaj, które znacznie wzrosły w związku z zaleceniami Unii Europejskiej dotyczącymi wygody klatek dla kur. Sprawa modernizacji i poprawy warunków panujących w kurniku sfinansowanych z kieszeni podatników była poruszana w komentarzach 50 razy, najczęściej z negatywnym zabarwieniem: „Szczerze - mało mnie obchodzi, kto ile na tym zarabia, bo i tak na końcu tego łańcucha jestem ja jako symboliczny konsument.
738   1  

Informacje o pliku:

ID: #264

Tytuł: „Motyw jaja w polskim internecie”

Podtytuł: Artykuł

Data udostępnienia: 2020-05-27

Kategorie: społeczeństwo telekomunikacja

Autor: Agnieszka - zobacz portfolio (118)

Liczba znaków Liczba słów Liczba tabel Liczba grafik
2290 355 0 0
Ten utwór został już sprzedany na wyłączność. Jeśli chciałbyś zakupić podobny utwór, a nie możesz go znaleźć w serwisie skontaktuj się z nami, a niezwłocznie Ci pomożemy.
Copyright © 2012 Artivia.pl
Serwis Artivia.pl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.