#90 - „Na szlakach miast partnerskich”
Artykuł
Streszczenie:
Idea miast partnerskich narodziła się tuż po II wojnie światowej. Zniszczona działaniami wojennymi Europa próbowała jak najszybciej odnowić swoje bogactwo materialne i duchowe. Bariery, które powstały pomiędzy narodami w wyniku wojny należało jak najszybciej przełamać. W tym celu Europa wyciągnęła rękę na zgodę do państw, które do tej pory uważane były za wrogów – Niemiec i Francji. Dziś po kilkudziesięciu latach od zakończenia wojny możemy powiedzieć, że była to trafna decyzja. Obecnie ilość oficjalnych partnerstw miast w Unii Europejskiej przekracza kilka tysięcy.Nagłówek:
Zazwyczaj nie zastanawiamy się jak w praktyce wygląda porozumienie zawarte pomiędzy miastami i jakie wymierne korzyści może przynieść mieszkańcom. Niemniej w dobie integracji europejskiej to właśnie kontakty między mieszkańcami różnych europejskich miast stanowią podstawę realizacji wspólnych interesów....Zajawka:
Być może duża szansa na promocję i nawiązanie współpracy z naszymi sąsiadami zza Odry stoi przed Kamieńcem Ząbkowickim. Niedawno nasz kolega odkrył bardzo ciekawą rzecz dotyczącą tego miasteczka. Okazało się bowiem, że jedna z ulic w Berlinie nosi nazwę „Kamenzer Damm”(Kamieniecka Tama lub Kamieniecki Wał), która została nadana ...
1141 1
Informacje o pliku:
ID: #90
Tytuł: „Na szlakach miast partnerskich”
Podtytuł: Artykuł
Data udostępnienia: 2025-04-17
Kategorie: miasta polityka ekonomia
Autor: Ania - zobacz portfolio (100)