Teksty #209 - „Primavera, czyli święto wiosny już dziś !”

Artykuł

Streszczenie:

Święto Jaryły, Jare Święto, Jare Gody to tylko niektóre z określeń jakimi można nazwać Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie i studenci zapewne do tej listy dopiszą Dzień Wagarowicza. Istotne jest to, że dziś oficjalnie ogłaszamy koniec zimy!

Nagłówek:

...

Zajawka:

Święto Jaryły, Jare Święto, Jare Gody to tylko niektóre z określeń jakimi można nazwać Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie i studenci zapewne do tej listy dopiszą Dzień Wagarowicza. Istotne jest to, że dziś oficjalnie ogłaszamy koniec zimy! 21 marca to dzień wyjątkowy nie tylko z powodu rozpoczynającej się wiosny. Dzisiaj mamy także równonoc, czyli dzień i noc trwają tyle samo. Z dawnych zwyczajów obchodzonych tego dnia do dziś niewiele przetrwało. Najbardziej znanym jest Topienie Marzanny – obrzęd opisany już w XV wieku. W dawnej Polsce zwyczaj ten miał miejsce w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Białą, Czarną albo Śmiertną.
656   0  

Informacje o pliku:

ID: #209

Tytuł: „Primavera, czyli święto wiosny już dziś !”

Podtytuł: Artykuł

Data udostępnienia: 2020-07-05

Kategorie: społeczeństwo

Autor: Ania - zobacz portfolio (100)

Liczba znaków Liczba słów Liczba tabel Liczba grafik
1934 286 0 0
Ten utwór został już sprzedany na wyłączność. Jeśli chciałbyś zakupić podobny utwór, a nie możesz go znaleźć w serwisie skontaktuj się z nami, a niezwłocznie Ci pomożemy.
Copyright © 2012 Artivia.pl
Serwis Artivia.pl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.