Teksty #217 - „Uwaga na raty „zero procent””

Artykuł

Streszczenie:

Klienci marketów ze sprzętem AGD i RTV często są kuszeni do zakupienia produktów ratami „zero procent”, które oferuje prawie każdy duży sklep czy hipermarket. Jednak nie zawsze taki kredyt jest korzystny i w wielu przypadkach klienci wpadają w pułapkę.

Nagłówek:

W większości przypadków faktycznie karty kredytu są oprocentowane na 0%, jednak często klienci są zobowiązani do wykupu dodatkowego ubezpieczenia, które nie jest uwzględnione w nominalnym oprocentowaniu i z reguły jest uzależnione od zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Ubezpieczenie kupowanego produktu, bądź ubezpieczenie od utraty pracy mogą na miesiąc wynosić średnio 1% wartości całego kredytu. W takim przypadku rzeczywiste oprocentowanie pożyczki może wynieść nawet 40%....

Zajawka:

Święta, urodziny, promocje, awaria – jest wiele powodów, które mogą zachęcić lub zmusić klienta do skorzystania z rat „zero procent”. Często jednak taki kredyt nie jest tak korzystny jak mogłoby się wydawać i żeruje na ludzkiej naiwności i pośpiechu. Oprocentowanie kredytu najczęściej rzeczywiście wynosi 0%. Takie rozwiązanie proponuje swoim klientom prawie każdy duży sklep ze sprzętem RTV i AGD. Z pozoru jest to bardzo atrakcyjne i faktycznie kusi do kupienia produktu w danym markecie.
758   0  

Informacje o pliku:

ID: #217

Tytuł: „Uwaga na raty „zero procent””

Podtytuł: Artykuł

Data udostępnienia: 2020-07-03

Kategorie: kredyt ekonomia finanse

Autor: Agnieszka - zobacz portfolio (118)

Liczba znaków Liczba słów Liczba tabel Liczba grafik
3044 426 0 0
Ten utwór został już sprzedany na wyłączność. Jeśli chciałbyś zakupić podobny utwór, a nie możesz go znaleźć w serwisie skontaktuj się z nami, a niezwłocznie Ci pomożemy.
Copyright © 2012 Artivia.pl
Serwis Artivia.pl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.