Teksty #203 - „Jest herb czy go nie ma?”

Artykuł

Streszczenie:

Wchodzę na stronę Urzędu Gminy Kamieniec Ząbkowicki i widzę herb – dumnie prezentujący się na tle zdjęcia z kamienieckim pałacem. Bez wątpienia jest to herb. Jestem zainteresowana jego pochodzeniem. Googluje hasło „herb kamieniec ząbkowicki” i dowiaduję się, że w rzeczywistości jest to logo Towarzystwa Miłośników Ziemi Kamienieckiej. Dziwna sprawa z tym herbem. To kto w końcu ma do niego prawo? Gmina czy TMZK?

Nagłówek:

...

Zajawka:

Na początek: łyk historii. Rok 1981. Kilka osób postanowiło powołać do życia Towarzystwo Miłośników Ziemi Kamienieckiej, czyli w skrócie TMZK. Bezpośrednim założycielem był Ryszard Wiszniewski. Stowarzyszenie liczyło w sumie 15 osób. Następnie trzeba było opracować statut, w którym działacze TMZK musieli dokładnie określić swoje cele. Czym jednak byłoby poważne stowarzyszenie bez własnego logo. Stefan Gnaczy – jeden z członków TZMK, przedstawił wówczas autorski wzór logo z wizerunkiem orła i kamienieckiego pałacu. Projekt został zaakceptowany. Wówczas nic już nie stało na przeszkodzie, aby komplet dokumentów został złożony na biurko ówczesnego Naczelnika Gminy – Zdzisława Fleszara.
886   1  

Informacje o pliku:

ID: #203

Tytuł: „Jest herb czy go nie ma?”

Podtytuł: Artykuł

Data udostępnienia: 2021-06-15

Kategorie: społeczeństwo prawo

Autor: Ania - zobacz portfolio (100)

Liczba znaków Liczba słów Liczba tabel Liczba grafik
3009 450 0 0
Ten utwór został już sprzedany na wyłączność. Jeśli chciałbyś zakupić podobny utwór, a nie możesz go znaleźć w serwisie skontaktuj się z nami, a niezwłocznie Ci pomożemy.
Copyright © 2012 Artivia.pl
Serwis Artivia.pl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.