Teksty #244 - „NIK kontroluje gminne sieci wodno-kanalizacyjne”

Artykuł

Streszczenie:

Kontrola NIK-u wykazała, że na terenach, które nie mają doprowadzonej instalacji kanalizacyjnej, część ścieków z przydomowych zbiorników odprowadzana jest wprost do środowiska. Nie trzeba dodawać, że taka sytuacja jest poważnym zagrożeniem sanitarnym i epidemiologicznym.

Nagłówek:

W Gminie Sobótka kanalizacja sanitarna na Osiedlu Różanym i w Sobótce Zachodniej przekazana została Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Sobótce do użytkowania w maju 2010 r., ale dopiero w marcu 2011 r. zakład ten skierował pierwsze zawiadomienia do 59 właścicieli ...

Zajawka:

Izba wykazała również, że popełnianych jest wiele błędów przy okazji odprowadzania ścieków do stacji zlewnych. Wina za to zaniedbanie stoi po stronie wójtów, którzy dawali pozwolenie na odbiór i wywóz śmieci firmom, których wnioski miały wiele błędów i tym samym nie gwarantowały rozwiązań służących ochronie sanitarnej.
749   1  

Informacje o pliku:

ID: #244

Tytuł: „NIK kontroluje gminne sieci wodno-kanalizacyjne”

Podtytuł: Artykuł

Data udostępnienia: 2021-06-16

Kategorie: prawo

Autor: Ania - zobacz portfolio (100)

Liczba znaków Liczba słów Liczba tabel Liczba grafik
3227 433 0 0
Ten utwór został już sprzedany na wyłączność. Jeśli chciałbyś zakupić podobny utwór, a nie możesz go znaleźć w serwisie skontaktuj się z nami, a niezwłocznie Ci pomożemy.
Copyright © 2012 Artivia.pl
Serwis Artivia.pl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.