Teksty #251 - „Straż na sygnale”

Artykuł

Streszczenie:

Zawód strażaka kojarzony jest zazwyczaj z gaszeniem pożarów. Niewątpliwe jest to jeden z elementów ich codziennej pracy. Jednak zawód ten na przestrzeni kilku lat bardzo się zmienił. Strażak jest dziś nie tylko specjalistą od gaszenia pożarów, ale także ratownikiem, który pomaga ludziom poszkodowanym w wypadkach oraz niekiedy ratuje z opresji koty, które nie potrafią spaść na cztery łapy z wysokiego drzewa.

Nagłówek:

Duży sukces na swoim koncie mają także strażacy z ząbkowickiej jednostki, którzy w maju 2010 roku uratowali gapowatego psa, który wpadł do… studni. Po przybyciu na miejsce okazało się, że strażacy będą musieli wyciągnąć z nieczynnej studni o głębokości 7 metrów ważącego ponad 60 kilogramów rottwailera....

Zajawka:

Zakres obowiązków strażaka tak naprawdę zależy od posiadanej specjalizacji. Nie każdy wie, że strażacy mogą udzielać pomocy w miejscach, które są trudnodostępne np. kominy, dachy itp. Jeśli zajdzie potrzeba interweniowania właśnie w takich przypadkach to pomocy udziela strażak wyspecjalizowany w technikach alpinistycznych. Strażak ze specjalizacją techniczną angażuje się w prace związane z usuwaniem skutków wypadków samochodowych i katastrof budowlanych.
932   1  

Informacje o pliku:

ID: #251

Tytuł: „Straż na sygnale”

Podtytuł: Artykuł

Data udostępnienia: 2021-06-14

Kategorie: społeczeństwo ludzie

Autor: Ania - zobacz portfolio (100)

Liczba znaków Liczba słów Liczba tabel Liczba grafik
5061 706 0 0
Ten utwór został już sprzedany na wyłączność. Jeśli chciałbyś zakupić podobny utwór, a nie możesz go znaleźć w serwisie skontaktuj się z nami, a niezwłocznie Ci pomożemy.
Copyright © 2012 Artivia.pl
Serwis Artivia.pl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.